Revision Military

Revision Military

Společnost Revision Military je americká společnost zaměřená na vývoj, design a výrobu vojenských ochranných brýlí, které splňují nejpřísnější požadavky ozbrojených složek po celém světě.

Brýle jsou vyráběny ve státě Vermont, USA, firma je držitelem certifikátu ISO 9001-2015.

Většina produktů je na seznamu APEL, který vydává instituce PEO Soldier (Program Executive Officer Soldier). APEL je seznam ochranných brýlí schválených pro použití v US Military. Všechny brýle na tomto seznamu byly podrobeny důkladnému testování, aby byly zajištěny důležité parametry, které brýle musí splňovat:

  • perfektní optické vlastnosti (brýle nesmí zkreslovat, musí mít 100% UV filtry, musí mít správnou světelnou propustnost, nesmí omezovat vidění uživatele)
  • perfektní konstrukční vlastnosti (použité materiály musí být zdravotně nezávadné, brýle musí být odolné pro použití ve vojenském prostředí, musí být odolné vůči slané vodě, chemickým prostředkům DEET, odolné vůči vzplanutí atd.)
  • maximálně odolné proti úlomkům a střepinám (balistická odolnost)
  • maximální komfort i při dlouhodobém nošení.

Tyto parametry jsou specifikované normou MIL-PRF. Tato norma je čas od času aktualizována a v současné době je platná verze označena MIL-PRF-32432A. Protistřepinová odolnost je rozdělena dle této normy do tříd 1 až 3. Pro taktické brýle (goggle) je to třída 2 a 3, pro střelecko-taktické brýle (spectacles) je to třída 1 (MIL-PRF-32432A, odstavec 3.8.4.1 Protistřepinová odolnost).

Dalšími normami, které brýle musí splňovat, jsou pro USA ANSI Z87.1 (poslední verzí je Z87.1-2020) a evropská EN166, EN170 a EN172. 

Některé brýle nejsou na seznamu APEL, protože byly vyvinuty pro ozbrojené složky jiných zemí.

Kdo patří mezi zakázníky Revision?

Ozbrojené složky (Speciální síly, pozemní vojsko, námořnictvo, speciální policejní a protiteroristické jednotky) například těchto zemí: Velká Británie, Nizozemí, Německo, Belgie, Švýcarsko, Dánsko, Kanada, Izrael, Švédsko, USA, Ukrajina, Gruzie, Srbsko, Rumunsko, Slovinsko, ČR.

90% zranění očí lze předcházet použitím správných ochranných brýlí. Neriskujte svůj zrak!

Loading...